• Cecilia Huhtala

    Förbundsordförande
    cecilia.huhtala@skolungdom.fi
    +358 50 322 7715

    Cecilia leder förbundet och ansvarar för
    intressebevakning, presskontakter och samarbete med andra organisationer. Hon fungerar också som förman för verksamhetsledaren.

  • Mikaela Jokinen

    Verksamhetsledare
    mikaela.jokinen@skolungdom.fi
    +358 50 301 2456

    Mikaela är förman för personalen och ansvarar för förbundets förvaltning och ekonomi samt studiekorten. Hon fungerar också som sekreterare på förbundsstyrelsens möten.

  • Simon Blomfelt

    Politiskt sakkunnig
    simon.blomfelt@skolungdom.fi
    +358 50 318 1889

    Simon koordinerar förbundets intressebevakning och påverkan.

  • Felix Lindvik

    Kommunikatör
    felix.lindvik@skolungdom.fi
    +358 50 455 2567

    Felix ansvarar för förbundets kommunikation och marknadsföring samt medlemstidningen EBL.

  • Carolina Savander

    Projektledare för debattprojektet
    carolina.savander@skolungdom.fi
    +358 50 567 5755

    Projektledaren ansvarar för debattprojektet som görs i samband med Svensk Ungdom.

  • Julia Smeds

    Art Director
    julia.smeds@skolungdom.fi

    Julia håller i trådarna för Elevbladets och kalenderns visuella uttryck.

  • Momo

    Barketing Manager

    Momo förgyller vardagen på kansliet och assisterar Kommunikatören i marknadsföringsfrågor. Momo fungerar också som välkommstkommité för alla kansliets besökare tillsammans med Taika.

  • Felicia (Feli)

    Mood Manager

    Feli håller stämningen uppe och assisterar verksamhetsledaren i sitt arbete

  • Taika

    Security Manager

    Taika ansvarar över säkerheten på kansliet. Taika fungerar också som välkommstkommité för alla kansliets besökare tillsammans med Momo.

Håll dig uppdaterad – Prenumerera på FSS nyhetsbrev!

Få senaste informationen om FSS verksamhet direkt i din inkorg en gång i månaden!

Vi spammar inte! Läs vår [link]integritetspolicy[/link] för mer info.

Håll dig uppdaterad – Prenumerera på FSS nyhetsbrev!

Få senaste informationen om FSS verksamhet direkt i din inkorg en gång i månaden!

Vi spammar inte! Läs vår [link]integritetspolicy[/link] för mer info.